Oświadczenie władz US dotyczące zamachu w Berlinie - 20.12.2016

 • Oświadczenie w spr. materiału Radia Szczecin dot. kampusu przy al. Piastów - 15.12.2016

  W związku z materiałem red. Kamila Nieradki pt. Podwykonawca remontu kampusu skarży się na uczelnię z dnia 15 grudnia 2016 roku informuję, iż władze Uniwersytetu Szczecińskiego nie będą komentowały medialnie sprawy do momentu wpłynięcia na uczelnię informacji z prokuratury o wszczęciu postępowania. Do tej pory nic takiego nie nastąpiło.

  Równocześnie należy podkreślić, iż władze rektorskie US dopełniły wszelkich obowiązków związanych z realizacją inwestycji i kwestia ewentualnych roszczeń zostanie wyjaśniona przez prokuraturę, o ile zostanie wszczęte postępowanie w tej sprawie. Natomiast sprawę osobową poruszoną przez red. Kamila Nieradkę w materiale radiowym rozstrzygnie sąd pracy.

  Julia Poświatowska
  rzeczniczka prasowa
  Uniwersytetu Szczecińskiego

 • Oświadczenie władz US dotyczące zamachu w Berlinie - 20.12.2016

  Władze rektorskie, społeczność akademicka oraz studenci Uniwersytetu Szczecińskiego są głęboko poruszeni informacjami o ataku terrorystycznym, do którego doszło wieczorem, 19 grudnia, na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. To okrutny zamach zmierzający do sterroryzowania niewinnych obywateli, wzbudzenia lęku, poczucia zagrożenia oraz przede wszystkim działanie wymierzone przeciwko najważniejszym humanistycznym wartościom. Ta tragedia dotyka całej Europy.

  Składamy najgłębsze kondolencje bliskim ofiar tego okrutnego ataku, szczególne zaś wyrazy współczucia przekazujemy rodzinie zamordowanego w Berlinie Polaka. Łącząc się w ubolewaniu, wyrażamy solidarność i wsparcie dla narodu niemieckiego oraz stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim aktom terroryzmu oraz ekstremistycznym działaniom zagrażającym życiu, zdrowiu i bezpieczeństwu niewinnych osób.

  Władze Uniwersytetu Szczecińskiego